نحوه استفاده از عطر

نحوه استفاده از عطر

نحوه استفاده از عطر

نحوه استفاده از عطر

عطرها به‌طور عُرفی بر روی نقاطی از بدن که نبض دارند پاشیده می‌شوند. نقاطی مانند پشت گوش‌ها، پشت گردن، سمت داخلی مچ، آرنج و زانوها از آن جمله‌اند تا گرمای این نقاط عطر را گرم کرده و رایحه آن را به‌طور مداوم پخش کند. البته با توجه به استفاده از مواد صنعتی در عطرها استفاده از عطر روی پوست پیشنهاد نمی‌شود.

 

نحوه استفاده از عطر

نحوه استفاده از عطر

نکاتی در مورد نحوه استفاده از عطر

 

 • قبل از اسپری کردن عطر، دوش بگیرید.

بهتر است جهت اثربخشی بیشتر عطرتان، آن را بعد از دوش گرفتن یا حمام استفاده کنید.

نحوه استفاده از عطر

نحوه استفاده از عطر

 •  عطر روی پوست مرطوب باشد.

عطر را روی پوست مرطوب اسپری کنید. در حقیقت، پوستی که رطوبت داشته باشد، رایحه خوش عطر را بهتر نگه می‌دارد. پس یک روش صحیح عطر زدن این است که پوست خود را مرطوب نمایید.

 • به اسپری عطر روی مچ دست دقت کنید.

این اشتباه است که بسیاری از افراد هنگام استفاده از عطر روی مچ دست‌هایشان، آن‌ها را به هم مالش می‌دهند. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید، این است که اصطکاک ایجادشده در اثر مالش مچ دست‌ها، باعث گرم شدن پوست و درنتیجه تغییر رایحه عطر خواهد شد. بنابراین، روش درست عطر زدن، این است که بعد از اسپری کردن عطر در هر دو مچ دست، هیچ کار دیگری انجام ندهید تا مایع عطر درون پوست نفوذ کند و به‌این‌ترتیب مدت طولانی‌تری روی پوست بماند.

 •  فاصله را رعایت کنید.

نکته مهم دیگر جهت جذابیت بیشتر عطر و ادکلن، فاصله شیشه عطر نسبت به پوست، هنگام اسپری کردن آن است. بهتر است ده تا 15 سانتی‌متر با فاصله از پوست، عطر را اسپری کنید.

 • عطر روی پوست چرب بهتر حفظ می‌شود.

درصورتی‌که پوست خشکی دارید و می‌خواهید رایحه عطر شما ماندگاری بیشتری داشته باشد، بهتر است قبل از استفاده از آن، با محصولی دیگر پوست خود را چرب و کمی مرطوب نمایید.

 • عطر روی موها، شگفت‌انگیز است.

فراموش نکنید که عطر زدن روی موهایی که به‌تازگی شسته شده‌اند، اثر فوق‌العاده‌ای دارد. با توجه به موادی که در عطر وجود دارد، بهتر است گزینه‌هایی را انتخاب کنید که مناسب مو هستند و آسیبی به آن‌ها وارد نمی‌کنند.

 • فراموش نکنید که عطر را روی لباس استفاده نکنید.

یکی از ترفندهای عطر زدن توجه به این نکته است که عطر را روی لباسی که می‌پوشید اسپری نکنید. بهتر است عطر را به‌طور مستقیم روی پوست خود اسپری کنید.

نحوه استفاده از عطر

نحوه استفاده از عطر

 • به مقدار استفاده از عطر توجه کنید.

در روش صحیح عطر و ادکلن زدن، غلظت عطری که استفاده می‌کنید، ارتباط مستقیمی با مقدار اسپری کردن آن دارد. یک عطر با غلظت بیشتر، نیاز به اسپری کردن زیادی ندارد. بنابراین برای اینکه عطر شما بجای  جذب مخاطب، باعث دوری اطرافیان نشود، بهتر است مقدار مناسبی از آن‌ها را استفاده نمایید.

 • نقاط مناسب را برای اسپری کردن عطر انتخاب کنید.

بهترین نقاط بدن برای عطر زدن را بدانید. با توجه به اینکه گفته می‌شود، استفاده از عطر روی پوست اثر بیشتری دارد، توجه به نقاط مهمی که رایحه عطر را بهتر و بیشتر پخش می‌کند هم اهمیت زیادی دارد.

 • بهترین نقاط بدن برای عطر زدن

برای تأثیر بیشتر عطر و ماندگاری طولانی‌تر آن بهتر است در نقاط مهمی از پوست که دارای نبض هستند یا نقاطی که در معرض هوا قرار می‌گیرند، عطر را اسپری کنید. به همین خاطر نقاطی از پوست که دارای ضربان و دمای داغ، متوسط و گرم هستند، می‌توانند به‌عنوان نقاط مهم استفاده از عطر در نظر گرفته شوند. درواقع  حرارت طبیعی بدن در این نواحی، به‌آرامی موجب متصاعد و آزاد شدن مواد و رایحه عطر خواهند شد.

 • نواحی مناسب برای اسپری عطر در زنان

درصورتی‌که بخواهیم روش صحیح عطر زدن زنان را با معرفی نقاط نبض روی پوست آن‌ها معرفی کنیم، می‌توانیم این موارد را بیان کنیم.

نحوه استفاده از عطر

نحوه استفاده از عطر

نحوه استفاده از عطر : قسمت‌هایی از پوست مثل پشت گوش، گردن، شانه‌ها، قفسه سینه، داخل آرنج، شکاف ناف، مچ دست، پشت زانو، ماهیچه ساق پا و مچ پا از نواحی مهم و مناسب جهت اسپری کردن عطر در زنان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *