نگهداری از عطر

نحوه نگهداری از عطرها

نحوه نگهداری از عطرها

نحوه نگهداری از عطرها

ترکیبات عطرها در صورت عدم نگهداری مناسب به علل زیر می‌توانند کیفیت شان را از دست داده یا کاملاً از بین بروند:

گرما
نور خورشید
اکسیژن
مواد آلی خارجی

نگهداری مناسب عطرها به معنی دور نگه داشتن آن‌ها از گرما و نور خورشید می‌باشد. یک بطری بازشده در صورتی که درست نگهداری شود تا چندین سال می‌تواند کیفیت بوی خود را ثابت نگهدارد.اما وجود اکسیژن در فضای بالای بطری و همچنین عوامل محیطی در بلند مدت بوی عطر را تغییر خواهند داد.

نحوه نگهداری از عطرها

نحوه نگهداری از عطرها

برای نگهداری عطر ها را به دور از نور مستقیم مخصوصا نور آفتاب نگهداری کنید البته ظاهر شیشه های برخی عطرها آنقدر زیبا و فریبنده هستند که وسوسه می شویم آن را به عنوان وسیله ای تزئینی در معرض دید قرار دهیم.اما باید در برابر این وسوسه مقاومت کنید و آن ها را دور از نور مستقیم قرار دهید. زیرا این کار کیفیت عطر شما را کاهش می دهد. برای نگهداری عطر ها را در کشو قرار دهید تا کیفیت آن ها در طول زمان حفظ شود.

دمای محیط را ثابت نگهدارید. دمای نسبتاً بالا پیوندهای شیمیایی عطر را تجزیه می کند درنتیجه خصوصیات و بوی عطر تغییر می کند. اما این که می گوییم در دمای بالا نگهداری عطررا انجام ندهید به این معنا نیست که عطرهایتان را در یخچال نگهداری کنید. چرا که هنگامی که عطر را از یخچال بیرون می آورید و استفاده می کنید و سپس آن را دوباره به یخچال برمی گردانید دمای عطر تغییر می کند و تغییر دما خصوصیات و ویژگی های عطر را تغییر می دهد. بهترین دما برای نگهداری عطر، دمای اتاق است.

نحوه نگهداری از عطرها

نحوه نگهداری از عطرها

عطرها را به دور از رطوبت نگهداری کنید. این بدان معناست که حمام جای خوبی برای نگهداری عطرهای تان نیست این مورد برای سایر لوازم آرایشی نیز صدق می کند. مناسبترین جا برای عطرها اتاق خواب است.

شیشه ی عطر را قبل از استفاده تکان ندهید یک باور قدیمی در بین مردم رواج دارد و آن این است که تکان دادن عطر قبل از استفاده باعث بهتر مخلوط شدن ترکیبات آن می شود و بنابراین بوی بهتری پخش می کند. اما باید بگوییم این باور به هیچ وجه درست نیست.

عطرها به اکسیژن هایی که وارد شیشه ی عطر می شوند و با ترکیبات عطر مخلوط می شوند بسیار حساس هستند. به همین دلیل است که ما توصیه می کنیم شیشه های عطر را تکان ندهید. بهتر است یک شیشه ی بزرگ از عطر مورد علاقه ی تان را در منزل تان داشته باشید و یک شیشه ی کوچک نیز برای استفاده در خارج از منزل در کیف تان بگذارید.

نحوه نگهداری از عطرها

نحوه نگهداری از عطرها

درصورت امکان عطرها را در شیشه ی مخصوص به خودشان نگهداری کنید، شیشه ی هر عطر به گونه ای طراحی شده است که می تواند به بهترین شکل آن را حفظ کند.

اگر شما به خوبی از عطرهایتان مراقبت نکنید این احتمال وجود دارد که آن ها خراب شوند. اگر شما آن را در مکان مناسبی نگهداری نکنید تعادل شیمیایی عطر تغییر می کند. این تغییر ممکن است باعث ایجاد ناراحتی ها و واکنش هایی آلرژیک در پوست شما شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *